.: Notebook Arızaları

20080421173005NOTEBOOK MARKALARI VE SORUNLARI!!!

Notebook tamir servisi öncelikli olarak notebook tamiri yedek parça satışı ve bilgisayarların tamiri-bakımı alanlarında çalışmaktayız. Teknik servisimizde garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış her marka model laptop tamiri bileşen seviyesinde yapılmaktadır.

konunun devamı…

.: Çocuklar için dizustu bilgisayar: Netpal

disney-netpal-02Teknolojik ürünlerde her kesime özel ürünler çıkarılmaya devam ediyor. ASUS’un bu seferki hedefi 6-12 yaş arası küçük çocuklardan oluşuyor. Dizüstünün ciddi görünümünden çocukların ilgisini çekebilecek bir görünüme dönüştürülen Disney logolu bu Eee PC 701 modeli bilgisayarlar erkekler için Sihirli Mavi kızlar içinse Prenses Pembesi renklerden oluşuyor. Netpal , 8.9 inç LCD ekrana (1024×600 piksel) ve 1.6 GHz Atom işlemciye sahip. Ayrıca 16GB SSD ve 160GB sabit diski bulunuyor.

Bu özelliklerinin dışında Aile kontrol yazılımı ve Mickey Mouse, Wall-E, Toy Story gibi Disney kahramanlarına ait özel temalar bulunuyor. 40 ayrı seçenekli aile kontrol yazılımı sayesinde çocukların girecekleri siteler ebeveynler tarafından kontrol edilebilecek. Ürün Windows XP işletim sistemi yüklü halde satılacak. Disney ve Asus’un ortak ürünü olan Netpal’in yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Almak isteyenlerin en az 350 Amerikan Dolarını gözden çıkarmaları gerekecek. İnternet üzerinden satın almak için Amazon.com veya Toys R US sitelerine bakabilirsiniz.

.: Hareket Edebilir Laptop Soğutucusu: Minifit XL

minifitxlLaptopların aşırı ısınma problemlerinden kaynaklanan performans kaybı ve diğer olumsuz sonuçlarını azaltmak için soğutucu paneller tasarlandı ve kullanıma sunuldular. Fakat bu paneller sabit bir yapıda oldukları için her bölgeden ısıyı eşit derecede emerek düşürmeye ayarlı bir yapıdaydılar.

Minifit XL ise USB ile çalışan bir fan vasıtasıyla aşırı ısınan bölgelerin ısısının daha fazla düşürülmesi amacıyla tasarlanmış. Bu fan istenilen bölgenin rahatlıkla soğutulması için özel tasarlanan panel üzerinde çok kolay hareket edebiliyor.

Minifit XL eyrıca kitap okuma standı olarakta kullanılabilecek bir yapıda tasarlanmış.

konunun devamı…

.: Dokunmatik ekran Netbook Kohjinsha SK3

kohjinsha-sk3-touchscreen-netbookUltra Mobile PC pazarında sektör hareketleniyor. SC3 UMPC’nin pil kapasitesi, görüntülü sohbet için entegre kamera eklenmiş ve diğer donanım özellikleri güncellenerek dokunmatik ekran Netbook Kohjinsha SK3 tasarımlanmış.

Teknik Özellikler: Atom 1,33 Ghz İşlemci,7 inç dokunmatik ekran,PCI Express ve SD yuvaları, VGA ve Еthernet çıkışı, GPS modülü, 802.11b/g kablosuz ağ kartı, 1 GB Ram, 60 GB HDD, iki kamera.

konunun devamı…

.: Habersiz XP Güncellemeleri

8301809Windows’unuz siz istemeseniz bile bazı güncellemeleri yüklüyor olabilir. İşte bu durumun nedeni…

Windows işletim sistemlerinin olmazsa olmazı otomatik güncellemelerle ilgili yeni bir sorun ortaya çıktı. Her ne kadar Microsoft, otomatik güncelleme uygulamasında son 10 aydır hiçbir değişiklik yapmadığını açıklamış olsa da, özellikle son zamanlarda meydana çıkan bir sorun kafaları karıştırıyor.

Bildiğiniz gibi Windows güncellemelerinde kullanıcılar isterlerse güncellemelerin otomatik olarak gerçekleşmesini seçebiliyor veya güncellemelerin indirilmesini ve kurulması için kendisinden onay alınmasını tercih edebiliyor. Eğer ikincisini seçtiyseniz, Windows güncellemelerinde ortaya çıkan bir hata yüzünden işletim sistemi sizin onayınızı beklemeden güncellemeyi kuruyor olabilir.

konunun devamı…

.: Windows 7ye ücretsiz geçin

8309120Casper’dan Windows Vista yüklü bilgisayar satın alanlar, Windows 7′ye ücretsiz terfi edebilecek.

Casper, 26 Haziran tarihinden itibaren Windows Vista Home Premium, Windows Vista Business veya Windows Vista Ultimate yüklü dizüstü ve masaüstü bilgisayar modellerinden birini alan tüketicilere Microsoft’un heyecanla beklenen teknolojisi Windows 7′ye ücretsiz geçiş olanağı sunuyor.

Casper, Windows 7 işletim sisteminin orijinal DVD ve COA’sını adrese ücretsiz kargo ile teslim ederek, kullanıcıların hayatı kolaylaştıran teknoloji Windows 7′ye geçiş yapmalarını sağlayacak…

Bilgisayar kullanıcılarını sektördeki en yeni teknolojilerle tanıştırmaya aralıksız devam eden Casper, bu kez de Microsoft’un performans ve kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan Windows 7 işletim sistemi ile ilgili bir kampanya başlattı. Casper, 26 Haziran tarihinden itibaren Windows Vista Home Premium, Windows Vista Business veya Windows Vista Ultimate yüklü Casper dizüstü ya da masaüstü bilgisayar modellerinden birini alan teknoloji sevenlere Windows 7 İşletim Sistemi’ne ücretsiz sahip olma imkânı sağlıyor. Ücretsiz geçişler Windows 7 lansmanından sonra başlayacak.

konunun devamı…

.: Bellek devrimi

8302273

Toshiba’nın geliştirdiği yeni teknoloji, belleklerde yepyeni bir dönemi müjdeliyor…
Toshiba’nın geliştirdiği yeni yonga teknolojisinin temel fikri, demet katman kullanarak birbiri üstüne daha fazla yonga yerleştirip daha ucuz çift katmanlı yonga üretmeye dayanıyor.

Yığın edilmiş yonga, aynı kapasitelerdeki tek katmanlı yongayla aynı yeri işgal ediyor. Üretim bir seferde gerçekleştiği için daha ucuza geliyor.

Esasında Matrix Semiconductor 2001 yılında bu teknolojiyle çalışıyordu. Sandisk 2005 yılında Matrix firmasını satın aldı. Toshiba 2007 yılında kendi 3D bellek geliştirmelerine başladı. 2008 yılında Toshiba ve Sandisk NAND üretim işlemini beraber yapmaya başladı.

3D Toshiba P-BICS ve 16 katman 32Gbit yonga prototipi, 60nm işlem teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Yonga alanı 10.11 x 15.52mm boyutlarında ve yeni yongaların NAND hücreleri de 32nm teknolojisiyle üretilecek.

Toshiba üç sene içerisinde 3D bellekleri kullanabileceğimizi öngörüyor.

.: Kindle DX elektronik kitap okuyucu

amazonkindledx-lg2
Elektronik kitap okuma aracı Kindle DX

Amazon’un elektronik kitap okuma aracı Kindle DX tanıttı ve ön siparişe çıktı. Bu kablosuz elektronik kitab cihazı 9.7 inç ebatında ve 1200×824 çözünürlükte.

Internetten kitap satın almak için 3G ile internete bağlanan ürüne blogları okuması için özel bir web tarayıcı da hazırlanmış. PDF dosyaları herhangi bir çevrimden geçirmeden okumak mümkün.

.: DTH Notebook Servisi

Destek Teknoloji Notebook tamiri – Notebook yedek parçası satışı ve bakım-onarımı alanlarında faliyet göstermektedir.

Teknik servisimizde garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış her marka model Notebook tamiri bileşen seviyesinde (Bga çipsetler dahil olmak üzere güney köprü , kuzey köprü gibi) yapılmaktadır.  Yapılan tüm tamiratlara garanti verilmektedir.

konunun devamı…

.: Notebook BGA-SMD Degişim/Rework


DTH Destek Teknoloji ve Yazılım Hizmetleri Notebook mainboardları üzerinde bulunan BGA/SMD Chip leri servis merkezinde bulunan yüksek teknoloji BGA /SMD REWORK STATION  ile sorunsuz bir şekilde onarmaktadır.

konunun devamı…

Sonraki Sayfa »